Træningstider

– Sæson 2020-2021

Gulvfræserne (årgang 2015 og yngre): Søndage kl. 9-10 i Asgårdshallen (start 27/9)

U7 (årgang 2013/2014/2015): Tirsdag kl. 16.30-18.00 i Benløsehallen og torsdag kl. 16.30-18.00 i Benløsehallen.
U9 (årgang 2011/2012): Tirsdag kl. 16.30-18.00 i Benløsehallen og torsdag kl. 16.30-18.00 i Benløsehallen.

U11 drenge (årgang 2009/2010): Mandag kl. 16.05-18.00 i Bengerdshallen og fredag kl. 16.00-17.45 i Benløsehallen.
U13 drenge (årgang 2007/2008): Mandag kl. 18.00-20.00 i Bengerdshallen og fredag kl. 17.45-19.30 i Benløsehallen.

U11 piger (årgang 2009/2010): Tirsdag kl. 18.00-20.00 i Benløsehallen og torsdag kl. 18.00-19.30 i Benløsehallen.
U13 piger (årgang 2007/2008): Tirsdag kl. 18.00-20.00 i Benløsehallen og torsdag kl. 18.00-19.30 i Benløsehallen.

U15 (årgang 2005/2006): Mandag kl. 17.30-19.30 i Benløsehallen, onsdag kl. 18.00-20.00 i Ringstedhallen og torsdag kl. 16.05-18.00 i Bengerdshallen.
U18 (årgang 2002/2004): Mandag kl. 17.30-19.30 i Benløsehallen, onsdag kl. 18.00-20.00 i Ringstedhallen og torsdag kl. 16.05-18.00 i Bengerdshallen.

Motion, lille bane: Onsdag kl. 20.00-21.45 i Bengerdhallen.
Motion, Lørdag: Lørdag kl. 8.00-10.00 i Asgårdshallen.

Herre 3 og 4: Mandag kl. 20.00-21.45 i Bengerdhallen og torsdag kl. 20.00-21.30 (lige uger) i Bengerdshallen
Damer: Tirsdag kl. 20.00-21.45 i Benløsehallen og torsdag kl. 20.00-21.30 (ulige uger) i Bengerdshallen
Herre liga: Mandag kl. 19.30-21.30 i Benløsehallen, onsdag kl. 20.00-21.30 i Ringstedhallen A og torsdag kl. 18.00-20.00 i Bengerdhallen.
60+: Tirsdag kl. 12.30-14.00 i Ringstedhallen


Mandag

Benløsehallen
17.30-19.30 U15/U17
19.30-21.30 Herre liga

Bengerdshallen
16.05-18.00 U11 drenge
18.00-20.00 U13 drenge
20.00-21.30 H3+4


Tirsdag

Benløsehallen
16.00-18.00 U7+U9
18.00-20.00 U11/U13 piger
20.00-21.30 Damer

Ringstedhallen
12.30-14.00 60+


Onsdag

Ringstedhallen
18.00-20.00 U15/U17
20.00-21.30 Herre liga

Bengerdshallen
20.00-22.00 Motion lille bane


Torsdag

Benløse Hallen
16.00-18.00 U7+U9
18.00-19.30 U11/U13 piger

Bengerdshallen
16.05-18.00 U15/U17
18.00-20.00 Herre liga
20.00-21.30 Dame ulige uger og Herrer 3+4 lige uger


Fredag

Benløsehallen
16.00-17.45 U11 drenge
17.45-19.30 U13 drenge


Lørdag

Asgårdshallen
8.00-10.00 Motion lørdag


Søndag

Asgårdshallen
9.00-10.00 Gulvfræserne